Letiště Hartsfield-Jackson International Airport (ATL) je podle statistik nejrušnějším na světě neustále od roku 1999. Nachází se 11 km jižně od města Atlanta ve státě Georgia, USA. Nachází se zde největší základna letecké společnosti Delta Air Lines, dalšími významnými společnostmi jsou AirTran Airways a Atlantic Southeast Airlines. K dispozici je šest betonových runwaí a 207 gate. Letiště obsluhuje destinace po celém světě a je jednou z hlavních vzdušných bran USA.

Podle údajů za rok 2009 bylo letiště nejrušnějším na světě, co do počtu přepravených pasažérů. Za celý rok 2009 přes letiště prošlo 88 032 086 cestujících, meziroční nárůst byl 2,2%. Druhé v závěsu je letiště London Heathrow s 66 037 578 přepravených cestujících.

Do Atlanty během letní letecké sezóny z Prahy létá Delta Air Lines, která má v Atlantě svoji hlavní základnu.

Toto letiště poskytuje cestujícím následující služby: skříňky pro úschovu zavazadel, ztráty a nálezy, bankomaty a směnárny. Dětem je k dispozici dětský koutek. Za poplatek je možné využít bezdrátové připojení k internetu. Na letišti se nachází také pošta a zdravotní středisko. K dispozici jsou také stání pro dlouhodobé i krátkodobé parkování.

Letiště je obsluhováno pro hromadnou dopravu společností MARTA. Letenky - Přímo na letišti se nachází železniční stanice spojující jej s městem Atlanta. K dispozici je i autobusové spojení, na letišti staví například autobusy společnosti Greyhound.

Zdroj: Wikipedia.org